Cevapla 8 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
Gen2 Direksiyon Üzerindeki Tuşlarda Arıza
  • Kullanıcı avatarı
    Raggaman
    Meraklı
    İsim Soyisim: semih yavuz
    Yasınız: 29
    Arac: Proton Gen 2
    Meslek: Finans
    Memleket: İstanbul

Gen2 Direksiyon Üzerindeki Tuşlarda Arıza

gönderen Raggaman » 27 Nis 2017 23:10

Arkadaşlar Merhaba, Tam 3,5 yıl aradan sonra, sattığım aracı, sahibinden geri aldım. Bunu yapan sanırım nadir insanlardan biriyimdir. Sattıktan sonra iki mazda 3 bir BMW 316i kullandım. Döndük dolaştık ev işine girdik para lazım oldu modeli düşürdük yine arabımızı geri aldık. Tabi araç bıraktığım gibi değil artık. Bir kaç eksiğim var, İlk sıkıntım direksiyon üzerindeki ses düğmeleri ve radyo geçiş düğmeleri bazen karışıyor. Yani ses kısmaya basıyorum Mute devreye giriyor. Yada şarkı atlıcam, radyoya geçiyor. Yani tuşlarda bir ayarsızlık var. İkinci sıkıntım ise dörtlü cam düğmesine, arkadaş mevyesuyu dökmüş, kısa devre yapmış ve kısmen yanmış değişmesi gerekiyor. Servis kdv dahil 500tl dedi. Aksaray'da 300tl civarı, Daha ucuzunu bulamadım. Yan sanayisi yokmuş orjinalı varmış piyasada. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler
    Biz Herkes Değilizki Sıradan Bir Araç Kullanalım... Proton Gen2 Medium Line...

...........................Caddede Tüm Gözler Onda...............................
  • Kullanıcı avatarı
    Admin
    Admin
    Admin
    İsim Soyisim: Aynadim
    Yasınız: 30
    Arac: 98 Wira Saloon
    Meslek: Muallim
    kan grubu: B Rh +
    Memleket: .
    İletişim:

Re: Gen2 Direksiyon Üzerindeki Tuşlarda Arıza

gönderen Admin » 30 Nis 2017 22:12

www.arabaparcasi.net bakmanizi öneririm ama o bahsettiğiniz parça ucuz bi parça değil o yüzden ya kullanmıyacaksınız yada farklı bir düğme uyduracaksiniz.
  • Kullanıcı avatarı
    thetimesoftr
    Meraklı
    İsim Soyisim: boşluk
    Yasınız: 22
    Arac: Proton gen 2
    Meslek: esnaf
    Memleket: balıkesir

gönderen thetimesoftr » 23 May 2017 00:42

en son direksiyonun içini söktüğümde (göbeği boyamak için sökmüştüm) kumanda panelini direk sökebilmiştim. telefonlarda kullandığımız tork vidalar var ufaklarından o sıra elimde olmadığından tinerle yüzeysel temizleyip kapatmıştım ama üstünkörü baktığımda kablosu çok ince ve direksiyonu çevirdikçe indirip kaldırdıkça az da olsa harekete maruz kalıyor benimkinde bazı yerleri hafiften ezilmişti. temizleyip taktım düğmelerin fonksiyonu düzeldi ama bu sefer de teyp kapalıyken bazen kendi kendine açılıyor. düğmelerin olduğu kısmı söküp gerekli işlemi yapmak gerek sonuçta düğmelere bastıkça farklı direnç değerleriyle kumanda oluyor ya aradaki dirençler bozuldu ya da kablolarında sıkıntı var fırsat bulunca tekrar deneyeceğim
  • Kullanıcı avatarı
    osis
    Katılımcı
    İsim Soyisim: Osman B.
    Yasınız: 32
    Arac: GEN-2
    Meslek: Öğretmen
    kan grubu: Arh-
    Memleket: Bursa

gönderen osis » 05 Haz 2017 11:10

Ben Aux kablosu bağladıktan sonra böyle birşey yaşadım,sonra çok irdelemedim.
    Bilmiyorum aux bağlayıp böyle bir sorun yaşayan var mı?
  • Rapides
    İsim Soyisim: fATİH AKBAŞ
    Arac: yoK
    Meslek: Sistem Destek Uzmanı
    Memleket: Ankara

gönderen Rapides » 18 Tem 2017 14:19

Var hocam bitane sarı boş aparat var o kontak yaptırıyo onu yanlış takmış olabilirsiniz
  • Kullanıcı avatarı
    hakan
    Tecrübeli
    İsim Soyisim: hakan şen
    Yasınız: 29
    Arac: gen 2 medium line
    Meslek: eğitim koçu
    Memleket: kastamonu

gönderen hakan » 10 Kas 2017 17:23

arkadaşlar merhaba aracımı satalı baya bir zaman oldu foruma bir uğrayım dedim. :) bend aux bağladığımda böyle bir sorun ile karşılaşmıştım ama aux a bağlamamıştım durumu.
  • Kullanıcı avatarı
    Admin
    Admin
    Admin
    İsim Soyisim: Aynadim
    Arac: 98 Wira Saloon
    Meslek: Muallim
    kan grubu: B Rh +
    Memleket: .
    İletişim:

gönderen Admin » 11 Ara 2017 08:36

hakan yazdı:arkadaşlar merhaba aracımı satalı baya bir zaman oldu foruma bir uğrayım dedim. :) bend aux bağladığımda böyle bir sorun ile karşılaşmıştım ama aux a bağlamamıştım durumu.

Tam konuyu anlatırmısınız demek istediğnizi anlamadım.
  • sinankpt
    İsim Soyisim: Sinan HAMZA
    Arac: Proton Gen 2 1.6 Highline 2006 Otomatik
    Meslek: Gemi Kaptanı
    Memleket: İstanbul

gönderen sinankpt » 02 Nis 2018 01:00

Arkadaşlar konu 1 yıl önce cevaplanmış en son ama aynı sorun bendede var bir anda direksiyon üzerindeki tuşlar ve direksiyonun yanındaki hız sabitleme kolu çalışmaz hale geldi hiçbiri tepki vermiyor. Tecrübe eden varsa lütfen cevaplayın zaten aldığımdan beri toparlamaya çalışıyorum güzelim arabayı öyle hor kullanmışki benden öncekiler benim gibi titiz biri için tam bir işkence. Birde böyle durup dururken absürd sorunlar çıkınca tam fiyasko oluyor. Herkese kazasız sürüşler.
Cevapla 8 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir