Cevapla 2 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
fan temizliği + cam otomatikleri + göçük
  • aslanmestan
    İsim Soyisim: Mestan
    Arac: Proton Gen2
    Meslek: Bilgi İşlem Uzmanı
    kan grubu: Arh+
    Memleket: İstanbul

fan temizliği + cam otomatikleri + göçük

gönderen aslanmestan » 19 Mar 2018 17:21

Merhaba aracım 2006 model gen2 bazı sorunları var İstanbul - Yenibosna da oturuyorum bunları yaptırabileceğim bir yer mi. Veya daha uyguna düzeltebileceğim bir yer

Sorunlar.:
    1. Fan veya klimayı açınca içeriye toz kokusu kaplıyor. Soğutma kısmını açınca soğuk vuruyor. Normalde üşütmesi gerekir ama bu mevsimde açmama rağmen üşütmüyor. Bir yere gösterdim adam kaputu açtı normalde burada olması lazım yok başka bir yerde bilen birine göster dedi.

2. Ön sağ ve arka sol cam açılmıyordu elektrikçiye gösterdim 1 tane arka düğme 1 tane 4'lü düğme birde arabayı kilitlediğinde otomatik kapatma modülü var ondan alacaksın dedi. İnternete baktım Türkiyede toplam 600 tl ye gelecek yurt dışında 150 tl bir yere daha göstersem mi ki belki daha basit bir sorun var adam anlamamışta olabilir sonuçta iki cam çalışıyor.

3. Arka kapıda dar bir yerden yavaşça dönerken biraz göçük oluştu. Boya çizilmesi bile yok bir kaportacıya gösterdim. Orayı düzelttikten sonra o kapıyı komple boyamam lazım 400 tl ni alırım dedi.
  • Kullanıcı avatarı
    thefizikci
    Meraklı
    İsim Soyisim: ömer üstün
    Arac: Gen-2
    Meslek: Yazılımcı
    Memleket: Niğde

Re: fan temizliği + cam otomatikleri + göçük

gönderen thefizikci » 28 Mar 2018 20:59

Polen filtresini hiç değiştirmedim o yüzden yerini bilmiyorum fakat torpidonun daha doğrusu torpido olması gereken yerin arkasında diye tahmin ediyorum.

Cam otomatiği tamiri ile ilgili forumda detaylı bir anlatım mevcut.

Boyasız göçük tamiri yapılıyor.
    Nam-ı diğer @fizikCi
    Yeni üyelik, öncekinin şifresini kurtaramadım :(
Cevapla 2 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir