Cevapla 12 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
İMZA !...
  • Kullanıcı avatarı
    kirka43
    Demirbaş Protoncu
    İsim Soyisim: murat
    Yasınız: 37
    Arac: 416 sd mt
    Meslek: amele
    kan grubu: b rh(+)
    Memleket: eskişehir

İMZA !...

gönderen kirka43 » 04 Ağu 2011 18:33

Resim Resim
    Resim Resim
    Resim
  • Nefertem
    İsim Soyisim: Doğuş Toprak
    Arac: proton persona 1.5 hb
    Meslek: Desinatör
    kan grubu: br+
    Memleket: istanbul

Re: İMZA !...

gönderen Nefertem » 04 Ağu 2011 18:48

bu konuda yzılacak o kadar şey var ki, bir jetpa çalışanının yazısı

imza prototip olarak ingiliz lotus firmasında 2 adet üretilmiştir.araçlar o yıllarda teknolojik olarak en iyilerden sayılabilirdi. araçta 1,2 turbo benzinli motor vardı.yüksek tork ve yüksek beygirli ama ekonomik bir araç olacaktı. fadıl beyin talimatı ile o zamanların en ucucz arabası olan şahinden bile daha ucuza satılacaktı. hatta rakamlar bile telafuz ediliyordu. olurmuydu bilmem ama 10.000 dolar civarında satılması planlanıyordu.kasasında bugünkü renolar gibi fiber kısımlar vardı.estetik olarakta son derece güzeldi.
    diyeceksiniz proje ne oldu? dışardan bakılınca fadıl dolandırdı gibi görülsede o firma çalışanı olarak şunu söyleyeyim.olay hiçte görüldüğü gibi değildi.o zamanlar koç grubu acayip şekilde jetpaya kıl olmuştu.çünkü jetpa son derece büyük projelere imza atmış ve büyük yatırımlar yapmıştı.hatırlarsanız inşaat sektörü olsun, küçük beyaz eşya sektörü olsun ve hatta tatil sektörü olsun ( avrupa ve ortadoğunu en büyük tesisi caprice hotel) bir çok proje. hepside fiyat olarak avantajlı halkın cebini düşünen projeler. en sonda da otomotiv sektörü.hatta hem imza hemde proton türkiyede üretilecekti.
    neyse sonra ne oldu? koç grubu doğan medyasını kullanarak fadılın üzerine gelmeye başladı.jetpanın açıklarını çıkartmaya çalışıyorlardı.devlette üst kademe tanıdıklarını kullanarak her türlü imkanı kullandılar. ve en sonunda 2 açık yakaladılar.bunlar 1- taksitli satış yapılan ürünlerin senetleri üzerinde ki pulların eksik olması 2-ticari defterlerin kanuni süre sonundan bir ay sonra print edilmesi idi. bundan dolayı jetpaya o günün parası ile 1,5 trilyon para cezası verildi.rakam çok büyüktü ve ödeme imkanı yoktu.ilk önce caprice hotele ihtiyadi tedbir geldi, firma küçültüldü, projeler rafa kalktı v.s v.s
    sonuçta firma battı, 2000 insan işsiz kaldı,binlerce kişinin verdiği katılım payları battı herkese yazık oldu.ama en önemlisi türk insanına yazık oldu.
    fadıl bey imza projesi için hatırladığım kadarıyla, eğer ben bunu türkiyede üretemezsem yurt dışında yaparım diyerek yurtdışında temaslarda bulundu.önce romanya sonra almanya.romanya niye olmadı bilmiyorum ama alman wolswagen firması isim hakkını verilmesi karşılığında kapatmış olduğu bir fabrikada bu aracı üreteceğini söylemiş ama fadıl bey herhalde buna razı gelmedi ki ondan da vazgeçildi.lotusta üretilen 2 adet imza protatipi ise en son jetkent1 de idi şu anda nerde bilemiyorum.

(Alıntıdır)
  • Ediz

gönderen Ediz » 04 Ağu 2011 21:18

Biz Jetpa'nın Fuar standına ses ve ışık sistemi kurmuştuk. Tanıtım için hatta yelekleri hal durur bende bulabilirsem resmini koyarım. Şirkete ödemeleri çıkmamıştı bu olaylardan dolayı 218 vermişlerdi birtane. gerisini bize iş karşılığı ödersiniz demişlrdi.Sonra battılar.
  • Kullanıcı avatarı
    kirka43
    Demirbaş Protoncu

gönderen kirka43 » 04 Ağu 2011 21:49

218 nooldu ediz bey ?...
    Resim
  • Ediz

gönderen Ediz » 04 Ağu 2011 22:44

kirka43 yazdı:218 nooldu ediz bey ?...

O zaman patron ya 98 yada 99 senesiydi aldığı gibi borçlarına karşılık bir firmaya verdi hemen . Binemedik yani :)
  • Kullanıcı avatarı
    hakan
    Tecrübeli
    İsim Soyisim: hakan şen
    Yasınız: 29
    Arac: gen 2 medium line
    Meslek: eğitim koçu
    Memleket: kastamonu

gönderen hakan » 04 Ağu 2011 22:47

fatih altaylının sözleri hala kulağımdadır.kelimesi kelimesine olmasada şöyle demişti:
    bu araba üretilsin burada eşşek gibi anıracağım demişti.
  • Kullanıcı avatarı
    alper
    Katılımcı
    İsim Soyisim: İSMAİL
    Arac: PROTON GEN 2
    Meslek: SAĞLIK PERSONELİ
    kan grubu: ORH+

gönderen alper » 05 Ağu 2011 15:41

hakan yazdı:fatih altaylının sözleri hala kulağımdadır.kelimesi kelimesine olmasada şöyle demişti:
    bu araba üretilsin burada eşşek gibi anıracağım demişti.
    Benimde hatırladığım fatih altaylının önündeki kağıda uyduruk bir araba resmi çizip.. al işte bende araba yaptım,adınıda 'fatih2000' koydum diye dalga geçtiğini sanmasıydı iğipp
  • Kullanıcı avatarı
    kirka43
    Demirbaş Protoncu

gönderen kirka43 » 05 Ağu 2011 17:46

evet ben de dün gibi hatırlarım,sermayenin kulu k..... işte noolacak..
    Resim
  • Kullanıcı avatarı
    Admin
    Admin
    Admin
    İsim Soyisim: Ersin
    Yasınız: 38
    Arac: 98 Wira Saloon
    Meslek: Otomotiv
    kan grubu: A Rh +
    Memleket: .
    İletişim:

gönderen Admin » 15 Ağu 2011 10:53

Resim
    Resim
  • Kullanıcı avatarı
    bizim memleket
    Sessiz
    Sessiz
    İsim Soyisim: ismail
    Yasınız: 39
    Arac: proton 416 glxi
    Meslek: memur
    kan grubu: A Rh+
    Memleket: Balıkesir

gönderen bizim memleket » 15 Ağu 2011 14:22

bende hatırlıyorum o günleri..yazık oldu imzaya..anırmasına gerek yoktu aslında herkes ne olduğunu biliyor bu yardakçının..koç grubu v.b. bu milletin sinesine çöreklenmiş yılanlardan farksızdır bana göre..kendilerine rakip gördükleri her grubu yasal veya yasadışı yollardan sindiren ve kesinlikle bu vatan ve milletin hayrına çalışmayan gruplar bunlar.. :tytryhkktr:
    Herşey akar su, tarih, insan ve fikir.Oluklar çift çift birinden nur akar birinden kir..(N.Fazıl)
  • Kullanıcı avatarı
    Admin
    Admin
    Admin
    İsim Soyisim: Ersin
    Yasınız: 38
    Arac: 98 Wira Saloon
    Meslek: Otomotiv
    kan grubu: A Rh +
    Memleket: .
    İletişim:

gönderen Admin » 16 Ağu 2011 14:09

tamamen strateji hatası.pazarlama usulsuzluğu...mesela karsan ufaktan ufaktan malı götürüyor..motor dışardan olsada montaj üzerinebaya mesafe katettiler.yarın bide motorunu yaparlarsa bak gali...o yuzden olmayan sey ile geliyorum yok şöyle yok böyle demek hatanın en buyuğu.biraz akıllanmıs gibi.çoğu işi artık reklamsız baskalrının adı üzerinden yapıyor fazıl ..
  • umera
    Tecrübeli

gönderen umera » 16 Ağu 2011 14:15

Bu zamanda gizli yapmaya bence gerek kalmadı.
    Türkiye değişti. Adı anılan holdingler fasa fiso duruma düştü..
Cevapla 12 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir