Cevapla 2 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
PROTON GEN 2 TEKLEME acill
  • antalyagen2
    İsim Soyisim: ersin eroğlu
    Arac: gen 2
    Meslek: asker
    kan grubu: abrh+
    Memleket: antalya

PROTON GEN 2 TEKLEME acill

gönderen antalyagen2 » 24 Mar 2018 16:37

merhaba arkadaşlar ben ANTALYADAN ersin herkese selamlar. aranızda yeniyim 2006 gen 2 ye sahibim. aracım gaza yuklenmelerde ve kalkıslarda aşırı derecede teklıyor ga bıtmıs gibi yıgılıyor. lpg cok daha fazla yapıyor ama benzındede yapıyor. gaz ayarı yapıldı buji bobin kablolar değişti düzelmedi : daha önce basına gelen yada bilen varmı _?? acil yardımınıza ihtiyacım var..
  • Kullanıcı avatarı
    osis
    Katılımcı
    İsim Soyisim: Osman B.
    Yasınız: 32
    Arac: GEN-2
    Meslek: Öğretmen
    kan grubu: Arh-
    Memleket: Bursa

Re: PROTON GEN 2 TEKLEME acill

gönderen osis » 25 Mar 2018 01:28

Teklemenin binbir sebebi olabilir ama araba hem benzin hem de lpg de çoğalıyorsa ihtimaller daha da çoğalır.Bende teklemeler hep lpg parçalarından kaynaklandı ama on defa lpgciye gittim nasıl ustalarsa.
    Birinci tekleme LPG enjektöründendi mutlaka iyi bir ustaya test ettir ev hatta gerekirse temizlettir(ben kendim temziledim videoları var)
    2.Tekleme sorunu da lpg basınç sensörü arızalanmış onu değişitrince sorun bitti.
    Dediğim gibi ustalar bana kafayı yedireceklerdi ki sağlam olan parçaları değiştirdim.
    Yine LPG Regülatöründe sıkıntı olursa araba tekler.
    Lpg de bunların dışında teklemeye sebeb olacak pek bir şey yoktur.Bahsettiğim sistem Atiker.
    Benzinde hiç sorun yaşamadım o yüzden deneyimim yok.
    Ama bana lpg den kaynaklanıyor gibi geliyor.
    Bunu anlamak için gerekirse lpg tamamen devre dışı bırakın,yani tanktan vanayı kapatın,ordaki kabloları çıkarın vs.2-3 gün benzinde kullanın..
Cevapla 2 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir