Cevapla 4 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
Proton 415 genel sorunlar
  • Emrah Can Okumuş
    İsim Soyisim: Emrah Can Okumuş
    Arac: Proton 415
    Meslek: Bilgi işlem
    Memleket: Kocaeli

Proton 415 genel sorunlar

gönderen Emrah Can Okumuş » 04 Eki 2017 10:43

S.a Arkadaşlar 2 hafta önce 415 satın aldım . Aldıktan sonra bitmeyen sorunlar başladı sanayiden çıkamaz oldum.

* ilk sabah araç gazda çalışmadı benzinde hemen aldı sonra gaza çektiğimde sorun yok her sabah böyle yapıyorum.
    * Otobanda giderken 130 ile 150 arası devir 4000 lerdeyken hafifi rampa çıkarken yapıyor genelde araçta küt diye ses gelip araç ileriye atıyor kendini çok az devir kaybı yaşıyorum.
    * Klima veya kolrefer açıkken boşa aldığımda araba acaip titriyor devir sati 1000 lerin altına düşüyor.
    * merkezi kilit arızalandı kumandada tuş açılıyor ama kitlenmiyor modül arızalı dediler.
    * arabada genel bir elektirk sorunu olduğunu zannediyorum farlar açıkken kontağı kapattıgımda bazen uyarı veriyor bazen vermiyor kapı açıkken yanan in aydınlatma lambası bır yanıor bır yanmıyor araba saati devamlı sıfırlşıyor kendini vs vs

aldığıma alacağıma acaip pişman oldum açıkcası aracı yaklaşık 4 bın lıra asraf yaptım camlar film ektirdim aracı kaplama yaptırdım koltuk kılıflarını dosemeyı degıstırdım butun hevesım kaçtı.

Kocaelinde saglam bır usta varmıdır baktırabılecegım herseyınde anlayan en son tak dıyecek yakacagım arabayı sınırden elım ayagım titriyor.

bir kaç tane daha sorun var onarıda yazmıyorum...

konu doğru yermi bilmiyorum onun için özür dilerim
  • Kullanıcı avatarı
    Welasr
    Admin
    Admin
    İsim Soyisim: Adem Doğan
    Yasınız: 34
    Arac: Gen2
    Meslek: Muhasebe
    Memleket: İstanbul
    İletişim:

Re: Proton 415 genel sorunlar

gönderen Welasr » 04 Eki 2017 23:10

Emrah Can Okumuş yazdı:S.a Arkadaşlar 2 hafta önce 415 satın aldım . Aldıktan sonra bitmeyen sorunlar başladı sanayiden çıkamaz oldum.

* ilk sabah araç gazda çalışmadı benzinde hemen aldı sonra gaza çektiğimde sorun yok her sabah böyle yapıyorum.
    * Otobanda giderken 130 ile 150 arası devir 4000 lerdeyken hafifi rampa çıkarken yapıyor genelde araçta küt diye ses gelip araç ileriye atıyor kendini çok az devir kaybı yaşıyorum.
    * Klima veya kolrefer açıkken boşa aldığımda araba acaip titriyor devir sati 1000 lerin altına düşüyor.
    * merkezi kilit arızalandı kumandada tuş açılıyor ama kitlenmiyor modül arızalı dediler.
    * arabada genel bir elektirk sorunu olduğunu zannediyorum farlar açıkken kontağı kapattıgımda bazen uyarı veriyor bazen vermiyor kapı açıkken yanan in aydınlatma lambası bır yanıor bır yanmıyor araba saati devamlı sıfırlşıyor kendini vs vs

aldığıma alacağıma acaip pişman oldum açıkcası aracı yaklaşık 4 bın lıra asraf yaptım camlar film ektirdim aracı kaplama yaptırdım koltuk kılıflarını dosemeyı degıstırdım butun hevesım kaçtı.

Kocaelinde saglam bır usta varmıdır baktırabılecegım herseyınde anlayan en son tak dıyecek yakacagım arabayı sınırden elım ayagım titriyor.

bir kaç tane daha sorun var onarıda yazmıyorum...

konu doğru yermi bilmiyorum onun için özür dilerim

Öncelikle hoşgeldiniz, aracınız hayırlı olsun umarım bütün sorunlarını giderir sorunsuz bir şekilde aracınıza binebilirsiniz. elimden geldiğince sorularınızı cevaplamaya çalışacağım.
    1. sorun; sıralı sistem lpg li araçlar ilk çalışmada lpg de çalışmaz, benzinde çalışır. aracınızı gazda çalıştırmak için uğraşmayınız. araç ilk çalıştırmada benzinde çalışır daha sonra belli bir sıcaklığa ulaştığında otomatik olarak lpg ye geçer.
    2. sorun; aracınız manuel mi, otomatik mi belirtmemişsiniz. eğer aracınız otomatikse iyi bir otomatik şanzıman ustası test ederek sorunu giderebilir.
    3. sorun; muhtemelen aracınız otomatik vites. protonların kronik sorunu otomatik vitesler boştayken titreme yapar. eğer manuel vitesse aracınız öncelikle rolanti motoru üzerinde ayar vidası var rölantiyi çok az yükseltin sorun devam ederse rölanti motorunuz arızalıdır. rolanti motorunun içerisinde plastik dişliler vardır bu dişliler zamanla zarar görür aşınırlar buda rolantide dalgalanmaya neden olur. proton yedek parçaları satan yerlerden rolanti tamir dişlisi diye alıp rolanti motorunuzu tamir ettirebilirsiniz. en son ihtimal ise boğaz kelebeği çok kirlenmiştir temizlenmesi gerekir.
    4. sorun; 70-80 tl ye Merkezi kilitler var yenisini alıp sorunsuz kullanabilirsiniz.

size tavsiyem Sakaryada Kahramanlar oto Ufuk ustaya gidin ve bu sorularınızı anlatın. size en yakın önerebileceğim en iyi usta Ufuk ustadır.
    Kahramanlar Oto Maltepe Mahallesi, Orhan Gazi Cad. No:18, Adapazarı/Sakarya
    Telefon: (0264) 291 18 88
    Resim
  • chdnzk
    İsim Soyisim: cihad nazik
    Arac: proton 416 glxi
    Meslek: Arş. Gör.
    Memleket: konya

gönderen chdnzk » 09 Eki 2017 08:27

not : bilgisayarim turkce karakter olarak yazmiyor.. anlamadim ,,, o yuzden dilde problem olabilir

oncelikle ozel mesaj attim bana oradan ulasabilirmisiniz.. telden goruselim... ayrica bir kullanicimiz asaidaki mesaji atmis zamaninda

Re: Kendi Aramızdan bir usta belirleyelim.
    gönderen polo25m » 15 Mar 2015 00:22

KOCAELİ de sefa sirmen sanayı sıtesınde AYKUT usta
    PROTON 416 GLXİ
  • chdnzk
    İsim Soyisim: cihad nazik
    Arac: proton 416 glxi
    Meslek: Arş. Gör.
    Memleket: konya

gönderen chdnzk » 01 Kas 2017 09:19

arkadaşa yardımcı olmak istedim fakat bana ulaşmadı ya da mesajları görmedi... aynı problemden bir arkadaşım muzdaripti (TAK DİYE SANKİ BİRŞEY YERİNDEN KOPUYOR GİBİ BİR SES ) bu problemi uzun zaman çözemedik.. son olarak bir usta hocam benzin enjektörlerinden sıkıntı olabilir dedi.. kontrol sonucu bir enjektör değişmiş ve sorun çözülmüştü.. proton arabam yok (sattım) ama bildiğim kadarı ile sorunları çözmeye yardımcı olurum... cnazik@selcuk.edu.tr
    PROTON 416 GLXİ
Cevapla 4 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir